כתיבת תוכן לרשתות חברתיות

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

את המשפט "אם אתה לא שם, אתה לא קיים" כולנו מכירים או לפחות שמענו כמה פעמים במהלך החיים בנוגע להקשרים שונים, אך בכל הקשור לנוכחות דיגיטלית בכלל וברשתות חברתיות בפרט- ההקשר חזק במיוחד.
כל עסק / איש מקצוע / חברה שאין לה נכסים דיגיטליים, נחשבים ל"לא קיימים" שכן, כיום, כל דבר שאנו צורכים, בכל תחום, נמצא ברשת אם באמצעות אתר אינטרנט, או באמצעות עמוד עסקי בפייסבוק / אינסטגרם / טוויטר וכדומה.
כיצד אם כן, עלינו לנהל את הנכסים הדיגיטליים שלנו ברשתות החברתיות ומה זה אומר? מהי כתיבה שיווקית בפייסבוק ובשאר רשתות חברתיות ? על כך במאמר שלפניכם.

מהן רשתות חברתיות?

אני לא באמת חושבת שיש מישהו שלא יודע מהי רשת חברתית ויש כאלו רבות, בינ"ל וגם כאלו לוקאליות במדינות/ ערים ברחבי העולם המקשרות בין חברים בעלי עניין משותף. אך רשתות חברתיות לא נועדו רק לייצר קשרים חברתיים, לרשתות החברתיות ישנו כוח שיווקי עצום שכל עסק שרוצה "להפיץ בשורה" חייב להיות נוכח בלפחות אחת אם לא שתיים מהן (פייסבוק ואינסטגרם למשל), ובנוסף לדעת כיצד לנהל את העמודים העסקיים באופן יעיל ואפקטיבי.

כתיבת תוכן לרשתות חברתיות

כאשר אנו מדברים על ניהול עמוד עסקי באחת מהרשתות החברתיות, אנו למעשה מדברים על כמה נקודות עיקריות:

  • כתיבת תוכן שוטף לעמוד העסקי כולל תמונות מעוצבות.
  • ניהול הודעות / תגובות בעמוד העסקי.
  • יצירת חיבורים ותנועה אל העמוד העסקי.

כל אחת ואחת מפעולות אלו דורשות זמן, התמדה ועקביות וזאת טרם דברנו על איכות התוכן המקודם בעמוד העסקי. כאן עליכם לעצור לרגע ולחשוב, לא רק אם יש לכם את הזמן לנהל את הנכסים הדיגיטליים שלכם באופן עצמאי, אלא גם איזו איכות תוכן אתם מסוגלים לייצר והאם תואמת את כללי הקידום.

עצה לי אליכם- כמו שאתם מבקשים מחשמלאי מוסמך לטפל בבעיות החשמל אצלכם בבית, כך גם כאן- אם אין לכם את הזמן ובטח את הידע- תנו לכותב תוכן מקצועי לטפל לכם בעמודים העסקיים ברשתות החברתיות, למשל עבור כתיבה שיווקית בפייסבוק. כך מייצרים כתיבת תוכן איכותית ושוטפת וכך העמודים שלכם מקבלים נראות מקצועית, אשר מייצרת לכם טראפיק ולידים מדויקים לעסק.

בשביל המילים – כתיבת תוכן לרשתות חברתיות

אז הבנתם שהמשימה קצת גדולה עליכם, או שאין לכם את הדרוש על מנת לטפל בצורה מקצועית בעמודים העסקיים שלכם- כאן ב-ד-י-ו-ק אני נכנסת לתמונה. "בשביל המילים- כתיבת תוכן לרשתות חברתיות" כותבת תוכן מקצועית, מיומנת בכתיבת מגוון נושאים לחברות ועסקים מתחומים שונים, אני בונה, מתפעלת ומנהלת עמודים עסקיים ברשתות חברתיות כמו פייסבוק (Facebook)/ אינסטגרם (Instagram) / פינטרסט (Pinterest) וכדומה, באופן המותאם לצרכי הלקוח/ העסק ועפ"י תכנית מוגדרת מראש.

כיצד מתחילים ? בשיחת היכרות עליכם ועל העסק שלכם. כמה זמן פעיל, מה סוג השירות המוצר, מיהו קהל היעד ובאילו אזורים בארץ / בעולם אתם פועלים בעיקר.

כאשר אנו מגדירים מראש את המטרה, אנו יודעים לבנות את העמוד העסקי בצורה מותאמת המשדרת בדיוק את האופי והכוונה של העסק. בהתאם לסוג הפעילות, אנו קובעים את אופי ניהול העמודים (כמה פעמים בשבוע מעלים תכנים, איזה סוג של תכנים וכדומה), כאשר אנו עומדת אתכם בקשר שוטף לכל משך הזמן שנקבע.

אדגיש פרט חשוב- ככל שנתמיד בהעלאת התכנים ובאיכותם בשוטף, כך נגדיל את קהל הלקוחות הפוטנציאליים של העסק ונגיע לקבוצות ולידים מדוייקים יותר, ככל שהלקוח ישתף פעולה ויעביר חומרים/ תמונות רלוונטיות כך העמוד יהיה מגוון בתכנים ומעניין.

כתיבת תוכן לרשתות חברתיות היא לא מותרות- היא חובה! אל תישארו מאחור.

לפרטים נוספים אודות כתיבת תוכן לרשתות חברתיות, צרו קשר כעת.

אשמח לעמוד לרשותכם.

כתיבת תוכן שיווקי לפייסבוק ושאר רשתות חברתיות - בשביל המילים - דפנה נויהאוז