עיצוב בתים פרטיים

עיצוב. עיצוב. עיצוב. כל כך הרבה מסתתר מאחורי המילה.

סוגים שונים של עיצובים, סוגים שונים של חומרים וטקסטורות, מקומות וצבעים. כל כך הרבה מסתתר מאחורי מילה אחת. היום נדבר על עיצוב בתים פרטיים.

כשמדברים על עיצוב, המיקוד וההתמקדות חשובים ביותר על מנת שלא נלך לאיבוד בין האפשרויות הרבות, כמעצבת פנים ולא רק, אני מוצאת את עצמי עוסקת בין היתר גם בעיצוב בתים פרטיים.

חלק בלתי נפרד מעבודת העיצוב עבור לקוחות, הוא הלקוחות עצמם והרצונות, החלומות, הפנטזיות שלהם. לא פעם, כאשר אני נפגשת עם לקוחות פוטנציאלים, שואלים אותי, איך את מעצבת, איך מתחילים? איך יודעים להוציא את מקסימום היופי מתוך ערימה של בלגאן? אני מאד אוהבת את  השאלות האלו, ומחייכת בכל פעם מחדש, ומדוע? כי זו העבודה שלי, אבל מעבר לעבודה, עיצוב, זה סוג של כישרון שבא אתך, לא את הכל אפשר ללמד וזה ההבדל למעשה בין מעצב למעצב טוב, כזה רוצים שיעצב לנו את הבית.

עיצוב בתים פרטיים בשבילי הוא….

עיצוב בתים פרטיים מבחינתי, הוא עולם ומלואו ובעיקר העולם שלכם, אילו אני נכנסת לרגע, נוגעת, מתרגמת אתכם לתוך הבית, מבצעת התאמות בין הרצוי למצוי, כי לא תמיד אפשר את הכל, ובעיקר והכי חשוב, משאירה אתכם עם חיוך. עיצוב בתים פרטיים דורש הקשבה מקסימלית מצד המעצב, דמיון ויצירתיות ובעיקר חוסר אגו, כן כן, מעצב עם אגו יהיה קשה לרסן, והעיצוב שיתקבל בסופו של יום וים של הוצאות, הוא הכי רחוק ממה שרציתם, חלמתם, פנטזתם, ובעיקר עיצוב כזה שמצטלם יפה למגזין העיצוב, אבל בין זה לבין החיים האמתיים שלכם בבית, המרחק הינו רב מאד.

עיצוב בתים פרטיים- איך לבחור את המעצב/ת שלכם?

בטרם נתחיל למנות את האיך בוחרים, חשוב לדעת מדוע לא מומלץ לוותר על שירותי עיצוב פנים. משימתו העיקרית של המעצב היא לתרגם את המילים שלכם- לצבעים, צורות, טקסטורות, אחד לאחד. יש כאלו שטוענים שתפקידו של המעצב הוא לממש פנטזיות, אני נזהרת במילותיי כי לכל אחד יש את הפנטזיות שלו וגם את התקציב שלו- לכן, תפקיד המעצב בין היתר, הוא לעשות התאמה בין המצוי לרצוי ולמקסם אותו ללא קשר לעלויות.

הסברה טוענת כי מעצב/ת פנים כרוך בעלות גבוהה, אז אחדד ואדגיש- עיצוב בתים פרטיים משתנה מפרויקט לפרויקט וכולל מפרט עבודה משתנה, כך ש"עלות גבוהה" הוא עניין יחסי ותלוי הקשר הפרויקט.

בנוסף, שירותי עיצוב פנים חוסכים לכם בהוצאות וכאב ראש, עקב תכניות שגויות שעשיתם בכל מיני תכנות שרטוט ועיצוב פנים למיניהן, ובמבחן המציאות תגלו שלא חשבתם על זה ועל זה ועל זה, ואולי יצא לכם יפה, אבל נכון ופרקטי- ממש לא. בנוסף, מעצב פנים חוסך לכם זמן באיתור בעלי מקצוע שונים וכמו כן, יגיד לו"ז לעבודות ויעקוב אחר הביצוע והעמידה בו.

מעצב פנים יודע להגדיר כמויות של חומרים נדרשים ופריטי גמר לפרויקט באופן מקצועי, נכון ומהיר, תוך תיאומים עיצוביים בין כל הפרטים- מה שלכם עלול לקחת זמן רב ועדיין לא תהיו חפים מלטעות בדרך.

ישנם כמה קריטריונים לבחירת המעצב/ת שילווה אתכם בדרך וחשוב כי לא תוותרו על אף אחד מהם. על מנת לדעת למה להתייחס ועל מה לתת דגש, הכנתי לכם רשימה קצרה ממנה תוכלו לקחת את מה שמתאים לכם ולהוסיף כמה משלכם.

"מצעד מעצבים" בבית שלכם

תהליך בחירת המעצב אמנם חשוב אך על מנת שלא תלכו לאיבוד, בחרו 4 מעצבים ש"עשו לכם את זה", ואיתם תאמו פגישת היכרות,  אין צורך ביותר, מה גם שככל שתחפשו יותר ויותר ויותר…המיקוד ילך לאיבוד וחבל.

נפגשתם

ה-דבר הראשון והכי חשוב שאתו ניתן להתקדם הוא- כימיה. אין על כימיה ולא משנה מי מולכם. המעצב שאתו תהיה לכם את הכימיה הטובה ביותר, הוא זה שתתקדמו אתו לבדיקות נוספות כמו תיק עבודות, המלצות ועוד….מעצב פנים שאין לכם אתו כימיה, לא יוכל להיות קשוב לרצונות ולדרישות שלכם ולכן, כימיה היא נקודת התחלה חשובה מאין כמותה.

 לא הסגנון חשוב

הפתעה. כן, לא הסגנון של המעצב חשוב, אלא היכולת שלו להתאים את עצמו אל לקוחותיו כל פעם מחדש. גם אם אתם אוהבים סגנון מודרני/ כפרי/ תעשייתי/ רטרו וכו', מעצב פנים טוב ומקצועי, יודע להפיק תחת ידיו שלל עיצובים בשלל סגנונות ללא קשר לסגנון המועדף עליו.

יצירתיות

אם אין יצירתיות ודמיון, לא יהיה עיצוב. עיצוב בתים פרטיים, מותאם אליכם, דורש מנה גדושה של יצירתיות ודמיון על מנת לתכנן ולעצב חללים פרקטיים, כמו גם יפים עבורכם. הציצו בתיק העבודות של המעצב הפוטנציאלי שלכם, הסתכלו פחות על הסגנון שתראו בין הפרויקטים, אלא יותר על מציאת פתרונות פרקטיים ועיצוביים לבעיות ו/או דרישות של לקוחותיו.

כל שאר הקריטריונים לבחירת המעצב שלכם, הם סטנדרטיים ומוכרים לכולם, כמו- עלות שכ"ט, המלצות, ניסיון ועוד….והכי חשוב לזכור שלא להתפשר- לכו עם הלב שלכם ועם המעצב/ת שאתם יודעים כי ייקח אתכם בדיוק למקום שלכם. הביתה.

עיצוב בתים פרטיים הוא זכות גדולה בעבורי, להיכנס אל אנשים הביתה, לראות, לגעת, להריח ולצאת לדרך 🙂 כייףףףף

להתראות בשבילים, שלכם,

דפנה

לדף הבית: מעצבת פנים בצפון