מהפך בחדר הישיבות

לא תמיד פרויקט עיצוב פנים הוא קלאסי, כזה שנדרש תכנון קוסמטי כללי מחדש. לעיתים דרישת הלקוח היא מצומצמת מאד ונקודתית. כך גם כאן, הפרויקט שלפניכם.

לקוחה חוזרת (הכי כייף), הזעיקה אותי בבהילות אל משרדה בחיפה על מנת שאפתור עבורה בעיה של יצירת 3 עמדות עבודה נוספות, אחת מהן עמדת בכיר הכוללת מחיצת הפרדה על כל המתלווה לכך ברמת הציוד הנדרש המחשוב והתקשורת.

כמעצבים, חובתנו להקשיב ללקוח ולמלא אחר רצונותיו על פי דרישות ספציפיות, גם אם אין מדובר במהפך מלא וכללי. לא קל להתלבש על הקיים בחלל מבלי לשבור קירות, לבצע חלוקה מחדש, אך גם זהו חלק בלתי נפרד מתפקידנו, ולבצע את המיטב בעבור הלקוח תוך שמירה והקפדה על פונקציונאליות מקסימלית.

מדובר במשרד רחב ידיים אך לוקה בתכנון חלוקה נכונה, בקשת הלקוחה היתה התייחסות נקודתית בלבד מטעמי עלויות וחוזה השכירות עליו היתה חתומה עם בעל המשרד. ולכן ראשית, היה עליי לאתר את המקום המתאים ביותר מבין החללים הנמצאים תוך הסתכלות על נחיצות משרדים אחרים אשר ניתן היה להסב אותם לחלל עבודה open space

הסתובבנו כה וכה עד שהגענו לחדר הישיבות אשר נראה כמו כל דבר אחר, חוץ מחדר ישיבות, למעט שולחן ישיבות גדול ולא ממש יפה, אשר שימש כשולחן אוכל לכלל העובדים ובין לבין עמדת עבודה לאחד מהם אשר ישב בחדר לבדו. מעצם תיאור התמונה אני מניחה שהבנתם כי יש כאן בעיותיות מסויימת וחוסר התאמה של צורך למענה.

בתשאול קצר הבנתי כי חדר הישיבות הוא החלל המתאים ליצירת חלל העבודה הנדרש ללקוחה, כמו כן, לא היה כל צידוק לחדר אוכל שכן כל עובד ישב במשרדו ואכל בו את ארוחת הצהריים או יצא לאכול בחוץ, כך שהקרקע היתה פוריה לשינוי.

הדרישה: תכנון העמדה פונקציונאלית של 3 עמדות (אחת בכיר).

  1. יצירת הפרדה בין העמדות.
  2. רכישת ריהוט מתאים עפ"י פרוגרמה.
  3. טיפול בנקודות חשמל חדשות התואמות את מיקומי העמדות.
  4. אביזרים משלימים.

ביצוע:

ראשית ערכנו רשימת קניות נחוצה, רשימה של הפריטים הקיימים שניתן להשתמש בהם כמו כסאות, ארון אחסון שהפכנו לשלוחה (מטעמי "להשתמש בקיים"), ווילונות סטריפ לכיסוי חלונות לא יפים שפנו לכיוון מסדרון שלא נגמר, ונגיעת צבע קטנה בדמות תמונה על קנבס, שהחליפה טלוויזיה תלויה על הקיר שלא היתה בשימוש.

קרא עוד: עיצוב פנים מסחרי

פרויקטים נוספים על האש....תמונות בקרוב.