תמחור בנעלי בית. נקודות למחשבה ללא חישובים.

אחד המפגשים בארגז הכלים עוסק בשאלת התמחור הנצחית: כיצד לתמחר את סוג השירות שהמעצב נותן? מה בעצם מעצב נותן? וכיצד להניח "מספר" על הנייר ולהרגיש איתו נוח ובטוח שאכן אני עומד מאחוריו. כשאני אומרת "נוח" אני מתכוונת ממש לתחושה נוחה בגוף, ממש כמו להיכנס לנעלי בית נעימות ונוחות. ככה נוח.

בכל פעם אנו שומעים על ההוא ועל ההיא שמתמחרים את עצמם ב- X++++ ממה שקורה מסביב, בשוק שלנו, אנו מרימים גבה (או לפחות חלק מאיתנו) בתמיהה מאיפה החוצפה/ תעוזה לתמחור הגבוה בפרט שמדובר במעצב/ת מתחיל, עם נסיון עבודה מינימאלי ופחות....בעוד שאתם, שנמצאים באותה נק' ההתחלה בדיוק, לא הייתם מרגישים בנוח עם המספר ולא הייתם מעזים. נכון? יופי.

תעוזה חברים. זו לידיעתכם הסיבה להבדלים ביניכם.

לרוב, כשאנחנו מתיישבים לתמחר ולפצח את המשוואה, חשוב לקחת בחשבון כמה פרמטרים:

טווח המחירים באזור שלכם (יש להכיר את הטווחים בין המרכז לפריפריות).

מעצב מתחיל מול מעצב וותיק.

מה מייחד אתכם מהמתחרים האחרים/ איזה שירות ייחודי אתם יודעים לתת?

הגדרת קהל היעד שלכם (כך תוכלו לקבל תמונה על "גמישות" הארנק של לקוחותיכם הפוטנציאליים, למשל- תכנון ועיצוב פנים עבור מעון לנשים מוכות בב"ש מול תכנון ועיצוב פנים עבור מועדון ברידג' בהרצליה)

לפרטים והרשמה
חזרה לארגז הכלים
ברגע שיהיו לכם הנתונים הללו מול העיניים, תוכלו "להלביש" עליהם את המספר, כל מספר שתרגישו איתו נוח ומדוע? כי זה הגיוני. באמת???

אז זהו, שלא ממש.

את הנתונים התחשיביים הללו עשינו מטעמי הגיון והצדקת המספר שאנו מנסים להתחבר אליו, זה הכל. בסופו של תמחור הצעת המחיר שלנו תהיה כזו שכשנקבל את התשלום- נרגיש נוח, אמיתיים ובעיקר- נרגיש טוב. מאד. זה גם הרגע, אגב, לפרגן לעצמכם על כך, כי להרגיש נוח וטוב עם כסף וסכומים זו לא דבר מובן מאליו בכלל ואם צלחתם את הסיטואציה הזו, אתם בדרך הנכונה לתמחור "בנעלי בית"

חשוב לזכור כי התמחור שלנו, מעבר לפרמטרים הברורים- שעת עבודה (מחשב/ ליווי בשטח/ פגישות עבודה, זמני נסיעות, דלק, תכניות עבודה ועוד ועוד....) קשור קשר הדוק ל"נעלי הבית" שלנו, לנוחות שלנו.

אז כשאתם יושבים עם עצמכם ומתחילים לתמחר תעשו לעצמכם טובה לפני כן ותבדקו איפה נמצאות "נעלי הבית" שלכם.

אני מזמינה אתכם לתאם פגישת היכרות לא מחייבת, בה תוכלו להתרשם מקרוב על התהליך ועל האפשרויות העומדות בפניכם בבואכם לצאת לעולם האמיתי.

בהצלחה ולהתראות בשבילים,

שלכם,

דפנה